به روز رسانی هم آمیخته؛ ارمغان iOS 7 برای اپ ها

به روز رسانی هم آمیخته٬ دستاورد iOS 7 برای اپلیکیشن ها

تا به حال شده به سفرهای طولانی در جاده بروید؟ نمی شود که برای تک تک سرنشینان خودرو٬ کنار زد تا جدا جدا به کارهای شان برسند. بهترین کار این است که یک بار توقف کنید تا همه به کار و بارشان رسیدگی کنند و دوباره راه بیفتید. قضیه به روز شدن محتوای اپلیکیشن ها در iOS 7 هم همین طور است.

 

تا قبل از بیرون آمدن نسخه ۷ آی او اس این سیستم عامل بهره وری پایینی را از خود نشان داده. تا کنون وضعیت اینگونه بوده که وقتی یک اپلیکیشن نیاز به آنلاین شدن پیدا می کند٬ خیلی ساده به شبکه وصل می شود. سپس اپلیکیشن دوم٬ مثلا دو دقیقه بعد نیاز به دسترسی پیدا می کند و به شبکه وصل می شود. و همین طور الی آخر... داستان ادامه دارد.

 

مسأله این است که بیدار شدن و سپس اتصال اپلیکیشن ها به شبکه٬ فرآیندی باتری خور است. وقتی اتصال به شبکه برقرار است٬ آدم دلش می خواهد حداکثر استفاده را ببرد و سپس اتصال را قطع کند (و در صورت امکان از اپ ها هم خارج شود). iOS 7 آمده تا دقیقا به همین شیوه کار کند: با به روز رسانی هم آمیخته.

 


 

به زودی اپلیکیشن ها قادر خواهند بود پس از ثبت در سیستم عامل٬ به آن بگویند که «آهای٬ من می خواهم یک ساعت دیگر دوباره آنلاین شوم. تا ۴۵ دقیقه دیگر هیچ چیزی نمی خواهم٬ ولی بعد از آن و قبل از ۱ ساعت هم مشکلی برای وصل شدن به شبکه ندارم.»

 


 

سیستم عامل درخواست هایی از این نوع را در دفترچه اش ثبت کرده و بهترین زمان برای اتصال به شبکه را تعیین می کند. بعد وقتی دستگاه آنلاین شد٬ زنگ بیدار باش را برای تمام اپلیکیشن های نیازمند به شبکه٬ می نوازد و خبر می دهد که حالا وقت انجام کار است.

 


 

و البته که خود کاربر هم (بی خبر) می تواند این ماشه را بچکاند. یعنی هر زمان که شما آیفون تان را بر می دارید و سافاری را اجرا می کنید تا به عنوان مثال سری به نارنجی بزنید٬ iOS 7 باخبر می شود و یواشکی به اپلیکیشن ها می گوید «آهای٬ انگار الآن به شبکه وصلیم. بجنبید٬ بیدار باش٬ به کارتان برسید.»

 


 

نکته آخر اینکه٬ با iOS 7 قادر خواهید بود به روز رسانی های هوشمند در پس زمینه را برای تمام اپ ها -حتی اپ های توسعه دهندگان- اجرا کنید. این یعنی اگر از یک برنامه مجزا برای چک کردن ایمیل استفاده می کنید٬ درست مثل برنامه توکار Mail اپل٬‌ امکان به روز شدن در پس زمینه فعال است.

 


 

با این امکان جدید٬ قاعدتا در آی او اس ۷ عمر باتری بهتری خواهید داشت زیرا دیگر آنلاین شدن بدون نظم و ترتیب اپلیکیشن ها منجر به درگیر بودن دایمی باتری نخواهد شد.

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید