آمازون و احتمال عرضه کیندل فایر ۱۰ اینچی

به نظر می رسد نبرد تبلت ها در سال جاری حسابی داغ شده و باید شاهد محصولات جالبی در این میان باشیم. از سویی شرکت اپل که با آیپد ۱۰ اینچی داستان را شروع کرد، بالاخره در فصل پایانی ۲۰۱۲ به عرضه محصولی کوچکتر در قد و قامت آیپد مینی 7.9 اینچی تن در داد و فروش خوبی را هم تجربه کرد. از دیگر سو آمازون که با تبلت ۷ اینچی کیندل فایر از سال ۲۰۱۱ به گود مبارزه وارد شده بود، از سپتامبر ۲۰۱۲ با معرفی مدل 8.9 اینچی کمی به دنیای بالاتر سرک کشید و به نظر می رسد که دنیای بزرگترها به مذاقش خوش آمده است. 

اکنون انتظار می رود که آمازون نسخه بزرگتری از کیندل فایر را در سال جاری وارد بازار کند که در قد و اندازه تبلت های بالغ است! ریچارد شیم، تحلیلگر NPD DisplaySearch عقیده دارد به زودی شاهد رونمایی از تبلت ۱۰ اینچی آمازون خواهیم بود. 

به گفته شیم، این بزرگترین کیندل فایرها، از نمایشگری 10.1 اینچی با رزولوشن ۲۵۶۰ در ۱۶۰۰ پیکسل بهره خواهد برد. این اعداد به معنی تراکم ۳۰۰ پیکسل در اینچ هستند که به شکل معنی داری چگال تر از صفحه رتینای ۲۶۴ پیکسل بر اینچی آیپد 4 است. و دقیقا کیفیتی همانند نمایشگر نکسوس 10 گوگل خواهد داشت که فعلا بالاترین کیفیت نمایشگر را میان تبلت ها از آن خود کرده است. 

شیم می گوید تولید انبوه نمایشگرهای کیندل فایر ۱۰ اینچی از فصل سوم سال جاری میلادی آغاز خواهد شد. وی همچنین معتقد است که آمازون نسخه جدیدی از کیندل فایرهای ۷ و 8.9 اینچی را هم با نمایشگر ۳۰۰ پیکسل بر اینچی راهی بازار خواهد کرد. 

در آخرین رتبه بندی IDC در بازار تبلت، فروش محصولات آمازون با سهم 3.7 درصدی جایگاه چهارم جدول را به خود اختصاص داده بود. گفتنی است که آمازون تا کنون در خصوص این گفته های آقای شیم، هیچ اظهار نظری نکرده است.

 

منبع:narenji.ir

/ 0 نظر / 8 بازدید