ثبت رکوردی تازه برای ارزش سهام گوگل: ۸۶۱.۵۵ دلار

به نظر می رسد رشد و صعود نامعقول ارزش سهامی که پاییز گذشته اپل را احاطه کرده بود ، اکنون سراغ گوگل آمده و همای سعادت بر دوش این شرکت نشسته است. ارزش سهام این شرکت در بازار معاملات بورس روز گذشته به بالاترین قیمت خود از زمان تاسیس گوگل رسیده و عدد رویایی 861.55 دلار را هم پشت سر گذارد.

با این رقم، اکنون ارزش شرکت گوگل به بیش از 285.8 میلیارد دلار رسید. با این موج بلند افزایش قیمت سهام، گوگل اکنون جایگاه خود به عنوان دومین شرکت بزرگ دنیای تکنولوژی را بیشتر تثبیت کرده و با فاصله مناسبی بالاتر از مایکروسافت 281.9 میلیارد دلاری قرار می گیرد. البته هنوز فاصله زیادی تا کسب جایگاه نخست و عبور از شرکت 433.1 میلیارد دلاری اپل دارد.

رشد چشمگیر و چند باره ارزش سهام گوگل در ماه های اخیر، تحلیلگران را امیدوار ساخته که ارزش سهام این شرکت به زودی از مرز ۱۰۰۰ دلار هم عبور کند. زیرا آنها به موفقیت پلتفرم اندروید و همچنین گسترش سرویس های گوگل از طریق آن، در سراسر جهان کاملا خوش بین هستند. و البته تا به اینجا، رویکرد مثبت دنیای تکنولوژی به نسخه اولیه عینک هوشمند این شرکت (گوگل گلس)‌ را هم نباید از یاد برد.

پیش بینی شما در خصوص ارزش سهام این غول جستجو چیست؟‌ آیا بالاخره این شرکت خواهد توانست از مانع ۱۰۰۰ دلاری با موفقیت عبور می کند؟ یا به سرنوشت ارزش سهام اپل طی چندین ماه گذشته دچار می شود؟

/ 0 نظر / 9 بازدید