نسل جدید کولر های ال جی

 

IMG_0650_narenji.jpg

اما در کولر های Inverter ضمن حذف جریان راه اندازی، امکان تنظیم یکنواخت دما و صرفه‌جویی انرژی تا میزان ۶٠ درصد فراهم شده است. فناوری اینورتر ال‌جی با استفاده از سیکلو کانورترها ١٢ دور مختلف (پله کاری) برای سرعت چرخش کمپرسور ایجاد کرده است. این عمل از طریق یکسو سازی و تبدیل برق شهر به DC، دوباره نوسان‌سازی آن و تولید جریان برقی با دامنه ولتاژ و فرکانس مورد نظر برای دورهای مختلف کمپرسور ممکن شده. همچنین در ورودی PFC (اصلاح ضریب قدرت) برد، جهت تغذیه کمپرسور، نیاز به ولتاژی صاف و یکنواخت بوده. برای دست یافتن به آن و حذف هر گونه نویز ورودی، اینورترهای ال‌جی مجهز به فیلترهای متعدد RLC و یک راکتور پیشرفته شده‌اند. 

جالب است بدانید که ویژگی دیگری که ال جی به برخی از مدل های جدید خود آورده، امکان فعالیت آن ها در مناطق گرمسیری است. در واقع طراحی واحد بیرونی سیستم اینورتر تروپیکال ال‌جی به گونه‌ای است که در دمای بسیار شدید ۶٠ درجه همچنان راندمان مناسب خود را حفظ می‌کند. این موضوع باعث می شود که شهر های جنوبی ایران که گرمای وحشتناکی را در برخی اوقات سال تجربه می کنند نیز بتوانند از تهویه ای مطبوع برخوردار باشند. البته مدلی دیگر از کولر های ال جی نیز مخصوص مناطق سردسیر تولید شده است که تا دمای منفی ۲۰ درجه هم قابلیت تولید گرما را حفظ خواهند کرد. 

اما اگر از کسانی هستید که همیشه از صدای فعالیت کولر های گازی، اذیت می شدید باید در این مورد بگوییم که ال جی موتور فن کولر خود را به گونه‌ای تنظیم کرده است که عملکرد خنک‌سازی هوا هرچه بی‌صداتر انجام گیرد. توسعه فناوری اینورتر ال‌جی به عملکرد اثربخش‌تر و کاهش صدای دستگاه تا 19 دسیبل انجامیده است. 

IMG_0645_narenji.jpg

کولرهای گازی دیگر تنها مسئولیت خنک کردن هوا را بر عهده ندارند و با پیشرفت تکنولوژی، در پاکیزه سازی هوای داخل منزل نیز نقشی کلیدی ایفا می کنند. بنا بر مطالعه‌ای که آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا (EPA) برای مقایسه کیفیت هوای داخل و خارج ساختمان‌ها انجام داده، میزان آلاینده‌های موجود در داخل، دو تا پنج برابر بیشتر از خارج از ساختمان بر آورد شده. همین موضوع از اهمیت فیلتر های هوایی که داخل Air Conditioner ها تعبیه می شود، خبر می دهد. ال جی در این سری از محصولات خود فیلتری به نام 3M را کار گذاشته است که ضمن افزایش چشم گیر راندمان سرمایشی - گرمایشی دستگاه، تا ۹۹ درصد ویروس ها و عوامل حساسیت زای هوا را از بین می برد. 

در حال حاضر ۴ مدل از کولر های ال جی مجهز به تکنولوژی Inverter هستند که با نام های Titan Tropical ،Art Cool ،Titan plus و Titan Smart در بازار یافت می شوند. این محصولات همگی با گارانتی شرکت گلدیران در ایران توزیع می شوند و شما جهت دریافت اطلاعات بیشتر، می توانید به سایت این شرکت مراجعه نمایید. 

1_narenji.jpg

2_narenji.jpg

3_narenji.jpg

4_narenji.jpg

/ 0 نظر / 8 بازدید